KościółParkPlac zabaw

Ogłoszenia parafialne

Porządek Nabożeństw

2 – 16.06.2024 r.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA, 2.06.

    08.00 – (w jęz. niem.) – Za ++ rodziców Klarę i Karola Ptok, ++ Helenę i Jerzego Dudek, ++ z pokrewieństwa obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

    10.30 – W intencji parafian.

    15.00 – Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

PONIEDZIAŁEK, 3.06. Karola Lwangi i Towarzyszy

    17.40 – Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    18.00 – Za + Ks. Kazimierza Świstka, + Ks. Franciszka Duszę, + Ks. Jana Kołodennego, + Ks. Huberta Skomudka, + Ks. Michała Adamka, + Ks. Arkadiusza Nogielskiego, + Brata Klaudiusza Namysło oraz ++ Siostry zakonne.

WTOREK, 4.06.

    17.40 – Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    18.00 – Za ++ rodziców Jerzego i Hildegardę Gus, ++ Antoniego i Elżbietę Jaszkowic i ++ z pokrewieństwa.

ŚRODA, 5.06. Św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

    17.40 – Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    18.00 – Za + matkę Stefanię Hurską w rocznicę śmierci, + ojca Dietra Gabor, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK, 6.06. pierwszy miesiąca

    16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta).

    17.40 – Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    17.00 – (Msza szkolna) – Za ++ matkę Annę Grobosz, + ojca  Antoniego Suchanek, ++ z rodzin Grobosz –  Suchanek oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

PIĄTEK, 7.06. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

    08.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

    17.45 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. 

    18.00 – Za ++ rodziców Józefa i Wincentego Ziemskich, ++ teściów Łucję i Henryka Ćwienk, za + zięcia Norberta i ++ z pokrewieństwa.

SOBOTA, 8.06. Niepokalanego Serca NMP

    17.45 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    18.00 – Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Kubiczek, ++ braci Herberta i Norberta, + siostrę Elżbietę, + szwagra Rudolfa, ++ rodziców Anastazję i Wiktora Adamski, ++ braci Alfreda i Pawła, + bratową Urszulę, + szwagra Ernesta oraz ++ z pokrewieństwa obu stron.

    

 Ogłoszenia parafialne:

1. Zapraszam dzisiaj na g. 15.00 na procesje eucharystyczną i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała – przed każdą Mszą św. będzie procesja eucharystyczna i nabożeństwo ku czci Bożego Serca.

2. W ty tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek o g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu (Godzina Święta) z modlitwą o powołania i za powołanych. O g. 16.40 Procesja Eucharystyczna i nabożeństwo do Bożego Serca, o 17.00 Msza św. szkolna. Po Mszy św. swoje spotkanie będą mieli uczniowie klasy VI. 

Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca – 6 czerwca – osoby indywidualne, grupy zorganizowane (zwłaszcza członków Diecezjalnego Dzieła Modlitwy „Oremus”) oraz księży do kościoła seminaryjno-akademickiego na wspólną modlitwę o nowe powołania kapłańskie oraz za powołanych. W programie: o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a o 19.45 Msza św.

3. W piątek (pierwszy miesiąca) obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Rano o g. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej odwiedziny chorych – proszę ich zgłosić w zakrystii. 

4. W sobotę o g. 9.00  sprzątanie kościoła: ul. Wiejska 28, 28, 29a, 31.

5. W przyszłą niedzielę o g. 14.00 swoją pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Św. Jacka w Kamieniu Śląskim będą miały dzieci pierwszokomunijne i uczniowie klasy VIII. Spotykamy się przed wejściem do zamku (zwiedzanie, a potem Msza św.).

6. Na Górze Św. Anny w sobotę (8.06.) pielgrzymka chorych i dzieci specjalnej troski, a w niedzielę (9.06.) pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich

X NIEDZIELA ZWYKŁA, 9.06.

    08.00 – Za ++ rodziców Hildegardę i Alojzego Wiencek, + brata Leonarda, + męża Herberta Mandalka, ++ rodziców Marię i Ludwika Mandalka oraz ++ z pokrewieństwa.

    10.30 – Za + rodziców Irmgardę i Jerzego Kilisz, ++ Elżbietę i Mieczysława Walencik oraz ++ z pokrewieństwa.

PONIEDZIAŁEK, 10.06. Św. Barnaby, Apostoła

    07.45 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    08.00 – Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji  Barbary Herok i całej rodziny.

WTOREK, 11.06.

    17.45 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    18.00 – Za ++ rodziców Pawła i Ritę Jonderko, + brata Joachima, ++ z pokrewieństwa, ++ Różę i Wilibalda Mulorz, ++ dziadków oraz ++ z pokrewieństwa.

ŚRODA, 12.06. Bł. Józefa Cebuli, Alojzego Ligudy, Emila Szramka i Towarzyszy

    17.45 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

    18.00 – Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Oliwera Witkowskiego z okazji 18-tej rocznicy urodzin.

CZWARTEK, 13.06. Św. Antoniego z Padwy

    17.00 – (Msza szkolna) – 1. Za ++ z pokrewieństwa Wenszka – Friedrich – Nagel – Wistuba i dusze w czyśćcu cierpiące.

2. Za + Karola Przywara w 30-ty dzień po śmierci.

– Nabożeństwo fatimskie.

PIĄTEK, 14.06. Św. Michała Kozala

   17.45 – Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. 

   18.00 – Za ++ Dawida i Rafała Schyma, ++ rodziców Ritę i Jana Szczeponik, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA, 15.06.

    12.00 – Chrzest: Alicja Szmul.

    14.30 – Parafialne obchody 25-tej rocznicy beatyfikacji Bł. Józefa Cebuli.

    18.00 – Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji  Rozalii Stiera z okazji 85-tej rocznicy urodzin, za + męża, ++ rodziców, ++ teściów i ++ z pokrewieństwa.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA, 16.06.

    08.00 – (w jęz. niem.) – Za ++ rodziców Marię i Emila Przybyła, + szwagra Rajmunda, ++ dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

    10.30 – Za + męża Ewalda Hońka, ++ teściów Jadwigę i Franciszka, ++ rodziców Elżbietę i Pawła Paterok, + siostrzeńca Roberta i ++ z pokrewieństwa.

    

 Ogłoszenia parafialne:

1. Dzisiaj nabożeństw popołudniowego nie będzie.

2. W czwartek o g. 17.00 Msza szkolna dla dzieci i młodzieży, po niej nabożeństwo fatimskie, a po nim spotkanie będą miały uczennice klasy VII.

3. W piątek o g. 19.30 w Gogolinie w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa czuwanie modlitewne dla młodzieży naszego dekanatu.

4. W sobotę o g. 9.00 sprzątanie kościoła: ul. Wiejska 35a, 37, 29, 42.

O g. 14.30 rozpoczną się parafialne obchody 25-tej rocznicy beatyfikacji Bł. Józefa Cebuli. Zgromadzimy się przy kapliczce Wiejskiej i tam będzie pierwsza stacja modlitewna. Procesyjnie wyruszymy w kierunku kościoła parafialnego – druga stacja modlitewna przy domu rodzinnym Bł. Józefa, trzecia przy pomniku poległych. W kościele będzie nabożeństwo eucharystyczne z rozważaniami, które zakończy się błogosławieństwem sakramentalnym. Po nabożeństwo będzie poczęstunek przy plebanii. Gośćmi będą Ojcowie Oblaci na czele z Superiorem Generalnym O. Luis Ignatio Rois Alonso OMI oraz zaproszeni kapłani.

Centralne uroczystości będą w kościele Św. Stanisława Kostki w Lublińcu (ul. Piłsudskiego 6) w niedzielę 16 czerwca o g. 11.30. Ojcowie oblaci serdecznie zapraszają.

5. W przyszłą niedzielę (16.06.) przed kościołem będzie można złożyć ofiarę Wydział Teologiczny w Opolu.

6. Na Górze Św. Anny w sobotę (15.06.) pielgrzymka róż różańcowych rodziców.

7. W nawiązaniu do słów Biskupa Opolskiego (krok II odnowy Kościoła opolskiego), zadania, jakie stają przed nami w najbliższym czasie to m.in.: (1) poświęcenie więcej czasu dla swoich najbliższych; (2) świętowanie Dnia Pańskiego w gronie rodziny; (3) zaangażowanie w życie parafii; (4) przyjęcie zaproszenia do formowania się w grupach, ruchach, wspólnotach parafialnych i diecezjalnych. Dla pełniejszego realizowania powyższych postulatów biskup opolski Andrzej Czaja prosi wszystkich Czcigodnych Duszpasterzy m.in. o: (1) podjęcie powyższych kwestii w przepowiadaniach w zgromadzeniu liturgicznym i podczas spotkań formacyjnych w grupach; (2) odnowienie domów parafialnych i wykorzystywanie ich na miejsce spotkań parafian, a zwłaszcza członków grup, ruchów, stowarzyszeń i wspólnot parafialnych; (3) stwarzanie nowych możliwości zaangażowania się parafian w życie wspólnoty oraz zapraszanie kolejnych osób do ich podejmowania; (4) promowanie istniejących grup, ruchów, stowarzyszeń i wspólnot działających w parafiach.

Pogoda
17 czerwca
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = [page,currency='EUR',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 CHF = [page,currency='CHF',type='currency_rate',factor='1'] PLN
1 USD = [page,currency='USD',type='currency_rate',factor='1'] PLN