KościółParkPlac zabaw

Wydarzenia i aktualności

 • Jarmark Wielkanocny 2023

  IMG-20230330-WA0017.jpeg

  W niedzielę 26 marca odbył się w Hali Sportowej im. B. i Z. Blautów w Gogolinie Jarmark wielkanocny. Nasze sołectwo brał czynny udział w tym wydarzeniu i w zorganizowanych konkursach "Ozdabiamy Gogolin na Wielkanoc" w ramach 800-lat Gogolina.

  Data publikacji:
 • Dzień Kobiet

  IMG-20230330-WA0007.jpeg

  W sobotnie popołudnie 11.03.2023r. Panie z naszego sołectwa spotkały się w salce parafialnej na zorganizowanym przez Radę Sołecką przyjęciu z okazji Dnia Kobiet. Przy smacznej kawie, domowych wypiekach i zabawach muzycznych prowadzonych przez panią Kasię Krynicką, miło wszystkim upłynął czas. Na pożegnanie panie otrzymały różnokolorowe prymulki ufundowane przez Gminę Gogolin

  Data publikacji:
 • Wodzenie niedźwiedzia

  IMG-20230209-WA0011.jpeg

  Dnia 4 lutego 2023r tradycyjnie ulicami Malni przeszła grupa obrzędowa „Wodzenia Niedźwiedzia”. Barwny i głośny korowód w skład którego wchodzili: kominiarz, leśnik, cyganki, pielęgniarka, policjant, diabeł, para nowożeńców, muzyk i masołż oraz  prowadzony na postronku niedźwiedź z końcem karnawału odwiedza mieszkańców wsi. Każda gospodyni bądź też gospodarz domu powinien zatańczyć z niedźwiedziem, gdyż wróży to dobry urodzaj i  szczęście na cały rok.

  Data publikacji:
 • Spotkanie opłatkowe

  IMG-20221218-WA0013.jpeg

  Dnia 18 grudnia Rada Sołecka wraz z panią sołtys zorganizowali spotkanie opłatkowe dla seniorów oraz osób samotnych naszego sołectwa. Na uroczystość, która odbyła się w restauracji LINDER zaproszonych zostało ok. 100 osób. Program artystyczny przygotowały dzieci ze szkoły i przedszkola w Malni pod opieką pani Zyty Reinert oraz Magdaleny Jonderko. Po występach dzieci, pani sołtys podziękowała członkom Rady Sołeckiej i zaproszonym gościom za całoroczną współpracę wręczając drobne upominki. Punktem kulminacyjnym uroczystości było poświęcenie opłatków przez ks. Proboszcza Huberta Sklorza, którymi następnie wszyscy się podzielili składając sobie okolicznościowe życzenia. Po tych wzruszających akcentach wszyscy zasiedli do wspólnej kolacji. Było to bardzo serdeczne i doniosłe spotkanie, które cieszy się nieustannie wielkim powodzeniem wśród mieszkańców.

  Data publikacji:
Zobacz wszystkie
Pogoda
28 maja
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,52 PLN
1 CHF = 4,66 PLN
1 USD = 4,22 PLN