Kościół Park Plac zabaw

Ogłoszenia parafialne

W związku z nowymi obostrzeniami podczas Mszy Św. w dolnym kościele może uczestniczyć 22 wiernych,  natomiast w górnym kościele 9.

Porządek Nabożeństw

 28.02. – 7.03.2021 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28.02.

    08.00 – (w jez. niem.) – Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie w intencji rodziny Bernarda Szmul, oraz za ++ rodziców Jerzego i Annę Szmul i Zofię Fuchs.

    10.00 – Za ++ Helenę i Eryka Glaeser, ++ rodziców obu stron, ++ Wiktora i Huberta Ptaszek, ++ Martę i Karola Wicher, ++ córkę Dorotę i jej męża Manfreda, ++ Agnieszkę i Bernarda Sapok i dusze w czyśćcu cierpiące.

    11.15 – Za + męża i ojca Stefana Wawrzynek, + syna Piotra Wawrzynek, + zięcia Waldemara Herok, ++ rodziców Wawrzynek – Simon.

    15.00 – Gorzkie Żale.

PONIEDZIAŁEK, 1.03.

    08.00 – Za ++ rodziców Małgorzatę i Emila Kilisz, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK, 2.03.

    18.00 – Za ++ Kazimierza Kurowskiego – ofiarowana od kuzynek Basi, Eli, Krysi i Danki z rodzinami.

ŚRODA, 3.03.

    18.00 – W intencji parafian.

CZWARTEK, 4.03.                           Święto Św. Kazimierza

    16.00 – Godzina Święta.

    17.00 – (Msza szkolna) – Za ++ rodziców Antoniego i Marię Hońka, + brata Alojzego, ++ siostry Adelę i Jadwigę, za Joachima Gebauer, ++ Stanisława i Agnieszkę Iwanek, ++ z pokrewieństwa Hońka – Iwanek i dusze w czyśćcu cierpiące.

PIĄTEK, 5.02.                                   pierwszy miesiąca

    08.00 – W intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.

    17.30 – Droga Krzyżowa.

    18.00 – Za + męża Emila Barton, ++ rodziców obu stron, ++ rodzeństwo Barton – Pogodzik i dusze w czyśćcu cierpiące.

SOBOTA, 6.02.                                 pierwsza miesiąca

    08.00 – W intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP.

    18.00 – Za ++ rodziców Jadwigę i Huberta Gebauer, + ojca Jana Gabor oraz za ++ dziadków Gebauer – Pietruszka, Gabor – Konieczko.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 7.03.

    08.00 – Za + męża Herberta Mandalka, ++ rodziców Marię i Ludwika Mandalka, ++ Hildegardę i Alojzego Wiencek oraz ++ z pokrewieństwa.

    10.00 – Za + Ks. Michała Adamka, ++ rodziców oraz ++ z pokrewieństwa Adamek – Przywara.

    11.15 – Do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, o błogosławieństwo Boże i zdrowie, o opiekę Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Klary Jonderko oraz w intencji jej rodziców, rodziców chrzestnych i całej rodziny.

    15.00 – Gorzkie Żale.

 

Ogłoszenia parafialne:

 

1. Zapraszam na g. 15.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o g. 16.00 Godzina Święta z modlitwą o powołania i za powołanych. O g. 17.00 Msza św. szkolna dla dzieci i młodzieży. Po Mszy św. w kościele spotkanie uczniów klas VIII.

3. W piątek rano o g. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po niej odwiedziny chorych – proszę ich zgłosić w zakrystii. Na g. 17.30 zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

4. W sobotę o g. 8.00 Msza św. w intencji czcicieli Niepokalanego Serca NMP, a o g. 9.00 sprzątanie kościoła: ul. Gogolińska 45, 45a, 55, ul Krótka 4.

5. kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne.

6. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Radiem Doxa zapraszają do włączenia się w wielkopostną inicjatywę «Akademia Wiary» (#AkademiaWiary #OpolskieForumTeologii), której tematem przewodnim jest Credo. Pierwszy z serii siedmiu wykładów poświęconych Wyznaniu Wiary: «Wierzę w jednego Boga, Ojca Wszechmogącego…» wygłosił ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej. Można go wysłuchać pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=mwnx4ldbMhU&feature=emb_logo.  Rozmowa z ks. prof. Stanisławem Rabiejem na antenie Radia Doxa - http://doxa.fm/.../ks-prof-stanislaw-rabiej-o-wierze-w.../  Przez cały Wielki Post, w każdy piątek, w mediach społecznościowych Wydziału Teologicznego zamieszczany będzie kolejny wykład dotyczący poszczególnych artykułów Wyznania Wiary. Tego samego dnia, o g. 15.00 kolejni prelegenci będą gośćmi audycji «Szczerze o Kościele» w Radio Doxa. Po Wielkanocy (12 kwietnia 2021 r. o g. 20.00) na antenie Radia Doxa odbędzie się panel dyskusyjny Live z udziałem prelegentów.

Pogoda
01 marca
poniedziałek
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,52 PLN
1 CHF = 4,12 PLN
1 USD = 3,72 PLN