Kościół Park Plac zabaw

Aktualności Sołectwa Malnia

 • Jarmark Bożonarodzeniowy w Malni.

  IMG-20211201-WA0012.jpeg

  Dnia 28 listopada w godzinach popołudniowych odbył się jarmark bożonarodzeniowy na boisku w Malni. Występy dzieci z przedszkola i szkoływ Malni, stoiska gastronomiczne, stoiska z artykułami świątecznymi oraz sypiący śnieg tworzyły atmosferę iście świąteczną. Odwiedzający jarmark goście mogli spróbować swojskiego ciasta, spróbować dziczyzny czy zaopatrzyć sie w swojskie pierogi na świąteczny stół. Komu było zimno mógł napić się kawy, gorcej herbaty lub, jak przystało na jarmark bożonarodzeniowy, napić się grzanego wina. Organizatorami jarmarku byli PSP Malnia oraz sołectwo Malnia. Do współpracy były zaproszone również sołectewa z Choruli i Odrowąża oraz DFK Malnia i Koło Gospodyń Wiejskich w Malni.

  Data publikacji:
 • Zapraszamy na spotkanie ze Św. Mikołajem

  mikolaj-malnia-2021.jpeg

  Data publikacji:
 • "Bliżej naszych sąsiadów"

  IMG-20211109-WA0010.jpeg

  Sołectwo Malnia zostało beneficjentem programu "Bliżej naszych sąsiadów" Fundacji GÓRAŻDŻE -Aktywni w Regionie 2021r. Projekt pod nazwą Świetlica Wiejska miejscem integrującym całą społeczność lokalną - zagospodarowanie i utwardzenie terenu przy świetlicy" jest obecnie w trakcie realizacji. Uzyskane środki pozwolą na szybszą realizację planów i zamierzeń. Świetlica jest jedynym miejscem spotkań społeczności naszego sołectwa. Planowane jest systematyczne zagospodarowanie terenu wokół świetlicy i dostosowanie do organizacji wszelkiego rodzaju imprez i spotkań okolicznościowych na świeżym powietrzu. Jest to miejsce położone w urokliwej części wioski, niedaleko od Odry, z dala od ruchu samochodowego. Dobrze zagospodarowane może służyć wielu mieszkańcom zarówno jako miejsce imprez integracyjnych oraz jako miejsce do indywidualnego odpoczynku i relaksu.

  Data publikacji:
 • Seniorzy na Senioriadzie

  IMG-20211109-WA0002.jpeg

  W sobotę 23 października 2021 r. w Hali Sportowej im B. i Z. Blautów odbyła się II Sportowa Olimpiada Seniora w Gogolinie. W sportowych zmaganiach wzięło udział łącznie 11 drużyn reprezentujących m. in. sołectwa: Malnia, Chorula, Górażdże, Kamionek, Kamień Śląski, Zakrzów, Dąbrówka a także Dzielnicę Gogolin – Karłubiec, Klub Seniora w Gogolinie, Dom Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Gogolinie.

  Seniorów z Malni reprezentowała 6 - ścio osobowa drużyna zawodniczek oraz grupa kibiców. że względu na wyrównany poziom wszystkim drużynom przyznano równorzędne pierwsze miejsca oraz wręczono puchary i medale.

  Olimpiadę uświetnił występ grupy tanecznej „50 lat+ VAT” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gogolinie oraz pokazy gimnastyki artystycznej działającej przy Zespole Rekreacyjno – Sportowym w Gogolinie. Ponadto Gminny Ośrodek Zdrowia przygotował dla uczestników imprezy badania poziomu glukozy, ciśnienia tętniczego oraz spirometrii.

   

  Data publikacji:
 • Realizacja zadania z Funduszu Sołeckiego

  IMG-20211015-WA0003.jpeg

  Kolejne zadanie zaplanowane do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego zostało ukończone.  Zadanie pt.: "Przebudowa skrzyżowania ul. Polnej z ul. Powstańców" było połączone  z przesunięciem i modernizacją krzyż oraz wytyczeniem łącznika między drogą Powstańców a Odrzańską. Wszystko udało się wykonać wg planu. Kolejnym etapem w przyszłym roku będzie dokończenie wyżej wymienionego łącznika.

   

  Data publikacji:
 • Wyjazd autokarowy do Głębinowa

  IMG-20211012-WA0003.jpeg

  W ramach realizacji projektu finansowanego przez Fundację Górażdże - Aktywni w Regionie, dnia 22 września 50 osobowa grupa seniorów udała się do Głębinowa. Byli to członkowie Klubu Aktywnych Seniorów z Malni, Choruli i Górażdży oraz zaprzyjaźnione osoby. Grupa po zjedzonym wspólnie obiedzie w Ośrodku "Rybak" uczestniczyła w comiesięcznych obchodach wspomnienia Św. Rity, patronki spraw trudnych.

  Data publikacji:
 • Gminne Dożynki 2021r.

  IMG-20211013-WA0000.jpeg

  Gminne uroczystości „Święta Plonów”, z udziałem znamienitych gości oraz delegacji z miast i gmin partnerskich, odbyły się w niedzielę 5 września w Gogolinie.

  Data publikacji:
 • Zebranie wiejskie

  zebranie.png

  Data publikacji: 27-09-2021 13:02
 • Ruszyła kolejna edycja projektu "Pokolenie 60+ - Klub Aktywnych Seniorów"

   

  Po raz kolejny ruszył projekt finansowany przez "Fundację Górażdże - Aktywni w Regionie" oraz wspierany przez Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Gogolinie. Projekt skierowany jest do mieszkańców sołectw: Malnia, Chorula i Górażdże. Spotkania odbywają się wg zamieszczonego poniżej planu. Grupa "Pokolenie 60+" jest grupa otwartą na nowych członków. Zainteresowanych prosimy o kontakt:

  Barbara Herok tel 784 913 342

  Irena Kubiczek tel. 602 459 412

  Spotkania „Pokolenia 60+” w ramach projektu „Zdrowie i równowaga psychofizyczna w pandemicznym świecie”.

  Świetlica w Malni

  07.IX (wtorek) godz. 9.30 – spotkanie organizacyjne

  14.IX (wtorek) godz. 9.30 – spacer z kijkami nordic walking

  22.IX (środa) godz. 13.30 – wyjazd do Głębinowa

  28.IX (wtorek) godz. 9.30 – ćwiczenia poprawiające sprawność umysłową wg Piotra Łąckiego, psychologiadlaseniora.pl.

  12.X (wtorek) godz. 9.30 - spacer z kijkami nordic walking

  15.X (piątek) godz. 9.30 – warsztaty: „Jak radzić sobie z lękiem w czasie pandemii”. Spotkanie prowadzi p. Dawid Bachryj terapeuta kliniczny.

  19.X (wtorek) godz. 9.30 – spacer z kijkami nordic walking

  26.X (wtorek) godz. 9.30 – wyjazd do kina w Opolu

  09.XI (wtorek) godz. 9.30 - spacer z kijkami nordic walking

  15 - 20.XI – wyjazd do sanatorium w Kamieniu Śl.

  23.XI (wtorek) godz. 9.30 – spacer z kijkami nordic walking

  30.XI (wtorek) godz. 9.30 – ćwiczenia poprawiające sprawność umysłową wg Piotra Łąckiego, psychologiadlaseniora.pl.

  07.XII (wtorek) godz. 9.30 – spotkanie ze św. Mikołajem

  14.XII (wtorek) godz. 9.30 – warsztaty: ozdoby świąteczne

  19.XII (niedziela) godz. 16.00 – spotkanie opłatkowe, zakończenie projektu.

   

  Koordynator projektu

  Barbara Herok

  tel. 784 913 342

   

   

  Data publikacji:
 • Kościół w Malni nagrodzony certyfikatem "Miejsce Ciekawe"!

  241261207_778163979694471_1213513107060856128_n.jpeg

  W Jemielnicy podczas uroczystej konferencji "Najciekawsze i SMART", współfinansowanej ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, ogłoszono wyniki konkursu pt. "Miejsce Ciekawe" organizowanego przez Stowarzyszenie PSORW w październiku 2020 r.

  Kościół na Kościele w Malni, zgłoszony przez gminę Gogolin, znalazł się wśród 21 miejsc nagrodzonych tytułem "Miejsce Ciekawe", który jest rozwinięciem markowego produktu turystycznego, jakim jest Sieć Najciekawszych Wsi (SNW).

  Certyfikat odebrała Sołtys Malni Barbara Herok, a laureatom pogratulowali m.in. obecna na konferencji Wicewojewoda Opolski Teresa Barańska, a także wiceprzewodniczący stowarzyszenia Burmistrz Gogolina Joachim Wojtala

   

  Data publikacji:
 • Dożynki parafialne i Piknik Rodzinny

  IMG-20210829-WA0051.jpeg

  Dziś w naszym sołectwie przeżywaliśmy Dożynki Parafialne. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się Mszą św., a poprzedziła ją procesja mieszkańców, która przeszła ulicami wioski do kościoła wraz z koroną i darami. Starostami dożynkowymi byli Państwo Bernard i Teresa Schmul.
  Po południu odbył się piknik rodzinny przy "bocianim gnieździe". Mieszkańcy wspólnie biesiadowali przy pysznej kawie i kołaczu. Podczas festynu można było wysłuchać występów naszej lokalnej artystki Aurelii Spallek. Oprawę muzyczną całego pikniku zapewnił Pan Wiesław Zdebski -BRASSMAN, który swoimi występami porwał publiczność do wspólnego śpiewania. Również dla dzieci nie zabrakło atrakcji. Darmowe dmuchańce oraz warsztaty robienia lizaków cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

  Data publikacji:
 • Zapraszamy na Piknik Rodzinny

  malnia-piknik-rodzinny-2021.jpeg

  Data publikacji:
Pogoda
05 grudnia
niedziela
Newsletter
Kalendarz
Kursy walut
1 EUR = 4,59 PLN
1 CHF = 4,42 PLN
1 USD = 4,07 PLN